Co powinno znaleźć się w kuwecie kota?

żwirek dla kota

Żwirek to podstawa wyprawki dla kocura. Tylko dzięki niemu będzie można w prawidłowy sposób zadbać o prawidłową higienę zwierzęcia. Niekiedy żwirek zastępuje się piaskiem, ale zdecydowana większość osób poleca jednak ten pierwszy. Może dlatego, że piasek potrafi narobić niezłego bałaganu? Wszystko i tak zależy indywidualnie od zwierzęcia.

Jakie rodzaje żwirku są dostępne?

Żwirek dla kota można podzielić na dwie podstawowe grupy. Pierwsza to żwirki zbrylające. Zalicza się do nich m.in. żwirek kukurydziany. Druga grupa to żwirki niezbrylające, czyli silikonowy i sepiolitowy. Wybór jest jednak znacznie większy. Fakt, że właściciel kota wybrał dla niego dany żwirek, nie oznacza faktu, iż zwierz będzie go akceptował. W końcu każdy kot ma własne zdanie, a właściciele muszą je uszanować. Chociaż, dla niektórych osób takie podejście może wydawać się nieco dziwne. Do najpopularniejszych żwirków, który chętnie akceptowany jest przez koty, zalicza się ten silikonowy żwirek dla kota (do znalezienia pod linkiem: https://www.e-sas.pl/zwirki).

Żel krzemionkowy w kuwecie

Mając na myśli żwirek silikonowy dla kotów, należy wiedzieć, że w kuwecie znajdzie się żel krzemionkowy. Może i sama nazwa nie brzmi miło, ale na szczęście jest to produkt, który  całości jest bezpieczny dla kota. Najczęściej występują one w postaci bezzapachowych kryształków. Czasem można spotkać także ich wersje barwione. Wszystko tak naprawdę zależne jest od producenta. Doskonale zamyka w sobie wilgoć – nie tylko, jeżeli chodzi o potrzeby kota, ale także o otoczenie. Przyjmuje się, że jest to jeden z tych najbardziej wydajnych żwirków dla kocura. Ważne – jest to żwirek, który nie pyli na otoczenie.

Możesz również polubić…