Czas na urlop! Dlaczego warto zwiedzić plaże w Algarve?

Przepiękne wybrzeże Algarve znajdują się na południu Portugalii przyciąga wielu turystów z całego świata, którzy aby spędzić tu swoje wymarzone wakacje. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie są najciekawsze atrakcje turystyczne Algarve i czy rzeczywiście warto wybrać się do tego niesamowitego regionu.

Malownicze plaże w Algarve

plaża w Algarve, Portugalia (źródło Pixabay)

W Algarve można spotkać nie tylko długie piaszczyste plaże, ale również te mniejsze, które są zdecydowanie rzadziej oblegane. Przepiękne klify i oryginalne formacje skalne są także idealnym miejsce dla tych osób, które fascynują się pięknem natury w najlepszym wydaniu. Najbardziej wymagający wczasowicze powinni postawić na plażę Praia dos Três Irmãos do której bez żadnego większego problemu można w kilka minut dojechać z miejscowości Alvor.

Przy plaży znajduje się dość duży parking, dlatego też jest to idealne miejsce dla osób podróżujących własnym autem albo tych wczasowiczów, którzy wynajmują pojazd. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale w Algarve jest bardzo wiele przepięknych plaż do których można dostać się jedynie drogą wodną. Rejsy łódkami i motorówkami mogą okazać się wspaniałą przygodą zwłaszcza, jak zamierza zwiedzić się pobliskie jaskinie i tunele. Warte zwiedzenia są także plaże Praia dos Três Irmãos oraz Praia da Rocha.

Które atrakcje turystyczne Algarve są warte uwagi

Każdy kto wybiera się do Portugalii koniecznie powinien zawitać do Faro, które otoczone jest wieloma okolicznymi wysepkami. Warto chociaż jeden dzień spędzić w malowniczym Lagos i Sagres, w którym można spotkać niesamowity fort. W Lagos koniecznie trzeba odwiedzić Praia Dona Ana, Ponta de Piedade i Praia do Camilo. Osoby, które preferują nocny tryb życia właśnie tutaj odnajdą wiele barów i klubów, w których można bawić się do samego rana. Algarve to jeden z tych regionów, który może pochwalić się wieloma licznymi restauracjami. Bez żadnego większego problemu można skosztować nie tylko portugalskiej kuchni, ale również włoskie, hiszpańskiej, amerykańskiej albo meksykańskiej.

Może Ci się również spodoba