Czy ktoś stoi na straży Twoich przemoczonych spodni i butów?

Przejść długą trasę suchą stopą, szczególnie przy trudnych warunkach atmosferycznych, to czasem nie lada wyczyn. Jest to jednak jak najbardziej możliwe – wystarczy wyposażyć się w odpowiednie akcesoria do trekingu. I wcale nie służą one tylko ekstremalnym wyprawom, bo zdecydowanie podnoszą komfort każdej większej wyprawy turystycznej, a nawet sportowej.

Stuptuty – ktoś jednak stoi na straży

Spodnie trekingowe i buty to sczęsto dość znaczny wydatek. Nie możemy pozwolić sobie na to, aby niszczyć je podczas każdej wyprawy. Dlatego najlepiej wyposażyć się w specjalne ochraniacze czyli stuptuty – www.polarsport.pl/akcesoria/ochraniacze.html. Skutecznie zapobiegną przemoczeniu spodni, obuwia oraz mechanicznym uszkodzeniom, które mogą zdarzyć się na każdym szlaku. Długie, bo aż pod kolana, sprawią, że nie przedostanie się przez nie śnieg, woda, błoto, a nasza odzież pozostanie w stanie idealnym. Wykonane z trwałych i mocnych materiałów, często także z membraną, świetnie spełniają swoje funkcje i nie przegrzewają ochranianych części ciała. Stanowią wyposażenie nie tylko zapalonych fanów wspinaczek górskich, ale także rowerzystów, biegaczów, myśliwych czy narciarzy.

Już prościej być nie mogło

Wodoodporne stuptuty z membraną są bardzo lekkie i wygodne w noszeniu. Na dole posiadają zaczepy na sznurówki, a od góry są regulowane elastyczną gumką ze stoperem. Z przodu zapinane są na zamek, zwykle zabezpieczony także dodatkowym materiałem z rzepem. Niektóre modele mają jeszcze dodatkowy ściągacz w połowie wysokości. Tych kilka prostych rozwiązań czynią z nich wyjątkowo praktyczne i skuteczne zabezpieczenie naszych spodni trekingowych oraz butów. Nie ma się co dziwić, że są podstawowym wyposażeniem każdego miłośnika aktywnej turystyki. Zakładają je również biegacze, choć ich stuptuty są nieco krótsze, aby nie krępowały ruchów i nie utrudniały biegania.

Może Ci się również spodoba