Do jakich obrazów pasowała będzie antyrama?

idealna antyrama na plakat

Obrazy to powszechnie stosowany w mieszkaniach element dekoracyjny. Jak ładnie je wyeksponować? Ważne jest nie tylko odpowiednie miejsce na ścianie, ale również dobrze dobrana rama. Ta powinna nie tylko zabezpieczać grafikę przed zakurzeniem i zniszczeniem, ale również stylistycznie pasować do mieszkania i tworzyć spójną całość z pozostałymi dekoracjami. W jakich wnętrzach najlepiej będzie prezentowała się antyrama? – sprawdź pod tym adresem.

Czym jest antyrama?

Dlaczego antyrama? Nazwa w tym przypadku podkreśla najważniejszą cechę tego rodzaju ramy: brak widocznego obramowania. Przednia część antyram w całości składa się ze szkła, dzięki czemu obraz jest doskonale wyeksponowany i nie musi walczyć o uwagę z obramowaniem. Ten rodzaj ram na zdjęcia, grafiki czy obrazy może mieć różną funkcję. Idealnie sprawdza się w mieszkaniach minimalistycznych, które lubią oszczędne dekoracje, ale też wszędzie tam, gdzie to zawartość ramy ma skupiać całą uwagę. Zaletą antyram jest ich elegancja i uniwersalność. Świetnie pasują do różnych wnętrz, od tradycyjnych, po te nowoczesne, ponieważ nie kontrastują z nimi ani kolorystycznie, ani stylistycznie.

Kiedy antyrama to najlepszy wybór?

Kiedy najlepiej zdecydować się na oprawienie zdjęć czy obrazów w antyramy? Ten rodzaj obramowania sprawdzi się w różnych wnętrzach – zarówno jeśli chodzi o ich funkcję, jak i wystrój. Antyrama idealnie nadaje się na duże obrazy, które same w sobie stanowią sporą atrakcję. Zwłaszcza w niewielkich mieszkaniach lepiej nie oprawiać ich w zbyt ozdobne ramy. Antyramki będą pasowały do mieszkań klasycznych, nowoczesnych, współczesnych. Można oprawiać w nie niewielkie rodzinne zdjęcia i olbrzymie plakaty czy obrazy. Bardzo modne jest również łączenie antyram z innymi obramowaniami – jeśli na ścianie ma powstać spora galeria zdjęć czy obrazków, warto przynajmniej część oprawić w antyramę, żeby nadmiernie nie obciążyć pomieszczenia wizualnie.

Może Ci się również spodoba