Dobre nasiona kwiatów

Ogrodnicy coraz częściej decydują się na wysiew nasion kwiatów niż na kupno roślin. Jest to rozwiązanie przede wszystkim tańsze. Kwiaty są wbrew pozorom dość drogie, dlatego też warto zdecydować się na kupno i wysiew nasion. Jak się za to zabrać? Co warto wiedzieć o nasionach kwiatów?

Jakie nasiona kwiatów?

Tak naprawdę każda roślina wytwarza nasiona, które służą jej rozmnażaniu. Okazuje się jednak, że nie zawsze muszą one wykiełkować. Można wysiewać wiele gatunków kwiatów. Obecnie ogrodnicy najczęściej sieją aksamitki, czyli pomarańczowe i żółte kwiatki, które niestety nie zachwycają pięknym zapachem, ale za to nadrabiają wyglądem. Cynia również jest kwiatem jednorocznym, który bywa bardzo często wysiewany. Astry i goździki także są proste w uprawie i można je śmiało wysiać. Podczas zakupu nasion kwiatów trzeba zwracać przede wszystkim uwagę na producenta. Zaleca się wybór sprawdzonych marek, które są w stanie zagwarantować szybki wzrost i piękne plony. Dobrym rozwiązaniem jest także zakup polskich odmian kwiatów, które są zdecydowanie bardziej odporne na mróz czy suszę. Jak zatem wysiewać nasiona kwiatów ze sklepu Ogrodniczy?

Właściwy wysiew nasion

Wbrew pozorom, wysiew nasion kwiatów jest niezwykle prosty. Najlepiej przystąpić do tego w lutym lub marcu. W tym przypadku konieczne będzie przygotowanie rozsady. Do tego wykorzystać można doniczki torfowe lub miniszklarenki. Istotne jest przede wszystkim zapewnienie roślinom odpowiednich warunków do wzrostu. Siewki trzeba podlewać najlepiej za pomocą spryskiwacza. Koniecznie trzeba zapewnić im dostęp do światła. W maju lub pod koniec kwietnia, rośliny można przesadzić do gruntu. Wcześniej jednak zaleca się je zahartować. Oczywiście kwiaty można siać bezpośrednio do gruntu, jednak w tym przypadku trzeba poczekać, aż minie ryzyko wystąpienia późnych przymrozków.

Warto zdecydować się na wysiew nasion kwiatów, gdyż takie rozwiązanie może pomóc w oszczędzaniu. Okazuje się, że jest to niezwykle proste zadanie, które nie wymaga dużo czasu ani poświęcenia.

Może Ci się również spodoba