Jak wprowadzić odrobinę spokoju do wnętrza?

ścienny pejzaż przedstawiający naturęRelaks we wnętrzu kojarzy się zwykle z przytulną i miękką kanapą, która została obłożona dekoracyjnymi poduszkami, a także przygaszonym górnym światłem i wieloma zapalonymi świecami. Trzeba przyznać, że to trochę oklepany pomysł. To co w przestrzeni domowej może relaksować to bowiem nie tylko typowa strefa relaksu z kanapą. Warto spojrzeć na to szerzej, zwracając uwagę na przykład na kolorystykę mieszkania oraz dodatki i ozdoby powieszone na ścianach.

Kolorystyka sprzyjająca relaksowi

Barwy mają ogromną moc i naprawdę warto pamiętać o tym podczas wyboru kolorów na ściany. Coraz więcej osób decyduje się na jasne i przygaszone pastelowe kolory, które sprzyjają wyciszeniu i relaksowi, a także skupieniu się na pracy i działaniu. Sprzyjająca kolorystyka mieszkania to zatem nie tylko klasyczna biel, ale też szarości i beże, kolory kojarzące się z naturą i ziemią, a także różne odcienie przygaszonego niebieskiego czy błękitu. W mieszkaniach pomalowanych na takie kolory naprawdę łatwiej jest osiągnąć spokój, niż wtedy gdy we wnętrzu zastosowano na przykład fiolety czy czerwienie.

Obrazy przedstawiające widoki takie jak pejzaże

Zrelaksować w domu można się również wtedy, gdy zastosowane na ścianach dekoracje przyciągają uwagę i skłaniają do wyciszenia się i refleksji. No naprawdę bardzo wiele osób tak właśnie wpływają na przykład obrazy przedstawiające morskie pejzaże czy górskie panoramy – odwiedzając stronę sklepu Galerii Plakatów. Można powiedzieć, że taki obraz to namiastka natury w domu. Przywodzi na myśl wiele pozytywnych skojarzeń, ze względu na stonowaną kolorystykę ziemi działa też wyciszająco i odprężająco. Jeżeli zatem ktoś pragnie wprowadzić odrobinę spokoju do swojego salonu czy sypialni, niech z większą uwagą wybieranie tylko kolorystykę dekoracji na ścianę, ale również ich tematykę. Obrazy czy fotografie przedstawiające widoki i krajobrazy mają właśnie takie odrobinę terapeutyczne działanie na zmysły.

Może Ci się również spodoba