Jak wybrać plakat na ścianę?

Wystrój mieszkania powinien oddawać charakter osób w nim mieszkających. Jednym z elementów wystroju są plakaty na ścianę. Niezależnie, czy wybierzemy taki w grubej czarnej ramie, czy plakat „DIY”, to zawsze będzie to dobrze wyglądać. Zatem jaki wybrać element dekoracyjny na ścianę do salonu lub sypialni?

Jaki plakat do salonu?

plakat ścienny w przedpokojuPostery zazwyczaj różnią się od siebie drukiem, grubością oraz techniką wykonania. Również innym może być rodzaj papieru. Wszystkie te elementy trzeba przeanalizować przed ostatecznym wyborem. Obecnie bardzo modne są plakaty 3D, które optycznie powiększają wnętrze. Jeżeli w mieszkaniu jest mały salon lub sypialnia, to taki plakat będzie strzałem w dziesiątkę. Ograniczenie liczby dodatków, lekkie meble i jasna kolorystyka wnętrza są kluczowe jeśli chcemy optycznie poszerzyć zbyt małe pomieszczenie. Do salonu plakat na ścianę z widokiem architektury – Galeria Plakatu będzie dobrym wyborem. Także świetnie sprawdzą się widoki krajobrazowe oraz wszelkie tunele, jeziora, morze. Z kolei wszelkie bramy zabytkowych kamieniczek, uchylone drzwi do ogrodów lub altany dadzą złudzenie, że zamiast płaskiej ściany mamy do czynienia z wejściem w inną przestrzeń architektoniczną.

Plakat na ścianę – w jakim kolorze?

„Duże znaczenie, jeśli chodzi optyczne poszerzanie wnętrza ma kolor dekoracji. Białe, szare, beżowe lub pastelowe przedstawienia kwiatów, gładkich kamieni ozdobnych lub motywy związane z wodą wprowadzą do pomieszczenia efekt świeżości i wizualnie je powiększą”. Jeżeli chcemy uzyskać klimat retro, to można wybrać plakat z wizerunkiem dziewczyny pin-up. Będzie to oryginalna ozdoba mieszkania. Kolory natomiast powinny współgrać z całym mieszkaniem. Czarno-białe grafiki to bezpieczne rozwiązanie, ponieważ będą pasować niemal do wszystkiego. Harmonię zachowamy także, jeżeli na plakacie będą pojawiać się 2-3 kolory, które już występują w danym pomieszczeniu. Jeżeli chcemy do plakatu dorobić ramkę to warto postawić na klasyczną. Masywne ramy świetnie sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach np. skandynawskich i industrialnych.

Może Ci się również spodoba