Motywy kwiatowe we wnętrzu – jak dobrać akcesoria do domu?

akcesoria do domu

Wyposażenie domu czy mieszkania ma duży wpływ na jego aranżację. Meble i akcesoria przeważnie nie są tanie i nie każdy może sobie pozwolić na ich wymianę tak często jak ich garderoba. Nie chcesz więc spieszyć się i kupować drogiej, niepraktycznej sofy lub szafy, którą być może wkrótce będziesz chciał wymienić. 

Motywy kwiatowe to nie tylko styl angielski

Oczywiście, jeśli chcemy, możemy wybrać styl angielski, jedno z najprostszych rozwiązań, ponieważ jego najbardziej charakterystycznymi elementami są róże na ścianach, meble, tkaniny i dodatki. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie.

Drugim stylem, który w dużym stopniu wykorzystuje motywy kwiatowe, a o którym często zapominamy, jest styl prowansalski. Najlepsza jest lawenda, ale równie dobrze sprawdzi się wrzos, a nawet rozmaryn. Tylko tutaj motyw kwiatowy powinien być bardzo dobrze wyważony i nie może dominować. Jest to dość delikatne tło, nawiązujące do rustykalnej stylistyki.

Tapety, fototapety i naklejki ścienne do wnętrz

Najprostszym sposobem na wprowadzenie jasnych motywów do wnętrz jest wykorzystanie tapet, fototapet lub naklejek ściennych, które stały się ostatnio bardzo modne. Jeśli zdecydujemy się na akcesoria do domu w postaci fototapety, to oczywiście możemy ją umieścić tylko na jednej ścianie. Podejdźmy z umiarem do motywu kwiatowego na pozostałych elementach.

Motywy kwiatowe na meblach – dla nieuleczalnych romantyków

Motywy kwiatowe na meblach? Dlaczego nie. Świetnie wyglądałabyś na sofie lub fotelu. I nie trzeba tu wydawać fortuny. Jeśli mamy starą, zmęczoną sofę, możemy po prostu wymienić tapicerkę. Jeśli jednak dopiero się przeprowadzamy i mamy ograniczony budżet, możemy zaopatrzyć się w prostą sofę lub fotel z podłokietnikami, w których możemy zmieniać tapicerkę. Dzięki temu stare meble, kupione za grosze, będą wyglądały jak nowe.

 

Może Ci się również spodoba