Podstawowe informacje na temat czyszczenia ram do obrazów

Wielu osobom wdaje się, że do wyczyszczenia ramy od obrazu trzeba posiadać nie tylko odpowiednią wiedzę i umiejętności, ale również i bardzo skomplikowany sprzęt i chemie. W końcu jakby nie patrzeć ma się do czynienia z czymś, co może liczyć sobie nawet ponad sto lat. Dzieło sztuki posiadane w domu i wiszące niepozornie na ścianie może być niezwykle cenne i wartościowe zarówno pod względem ekonomicznym, jak i artystycznym.

Wymagane środki ostrożności

Właśnie z tego powodu, gdy tylko zechce się przystąpić do czyszczenia ramy do obrazu, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, jakie środki ostrożności się zastosuje. Bo to właśnie one gwarantują, że nawet bez posiadania stosownej wiedzy, uda się całkowicie i bezpiecznie, a co najważniejsze skutecznie zrealizowanie czyszczenie takiej ramy.

Co zatem należy wykonać? Przede wszystkim bardzo dokładnie zabezpieczyć płótno obrazu. Najlepiej jest to zrobić poprzez wycięcie w bardzo dokładny i skrupulatny sposób tektury, która przykryje całą powierzchnię płótna. Następnie należy ją nałożyć na obraz i tak pozostawić na cały czas realizowania czyszczenia.

Najlepsze preparaty czyszczące ramy do obrazów

Chcąc wyczyścić ramę swojego obrazu od Galerii Plakatów, uważa się, że z pewnością niezbędne do tego środki i narzędzia kosztują fortunę. Jest to duża przesada, ponieważ takie środki można kupić za bardzo rozsądne pieniądze, a w dodatku w zwykłych sklepach.
Co to zatem jest? Najlepiej w takich pracach spisuje się po prostu zwykły środek do czyszczenia podłogi drewnianej, który najwygodniej będzie, jeśli będzie występował w formie pasty. Taką pastę należy najpierw nieco podgrzać w wodzie, aby się delikatnie rozrzedziła, a następnie powoli i systematycznie pokrywać nią przy pomocy pędzelka całą powierzchnie ramy. Po wyschnięciu, czyli mniej więcej po dwóch godzinach, wystarczy tylko ramę przetrzeć suchą szmatką i gotowe.

Może Ci się również spodoba