Rodzaje damskich pończoch

Pończochy są elementem damskiej garderoby, bielizny, którą zakłada się na nogi. Zakrywają stopy i nogę do wysokości uda. Pełnią podobną rolę co rajstopy, które kończą się na pasie. Pończochy damskie świetnie sprawdzą się w chłodniejsze dni osłaniając skórę nóg, ale także wizualnie poprawią wygląd damskiej nogi. Z jakiego rodzajami pończoch mamy do czynienia?

  1. Pończochy samonośne – proste pończochy, które po założeniu na nogę utrzymują się same, nie spadając dzięki silikonowej gumce trzymającej się skóry. Najczęściej sięgają do uda i chętnie noszone są razem z krótszymi spódniczkami odkrywającymi większą część nóg.
  2. Podkolanówki – rodzaj krótkich pończoch, które sięgają do łydki. Służą do okrycia i poprawy wyglądu damskiej stopy oraz części łydki. Noszone zwykle do dłuższych sukienek i spódnic.
  3. Pończochy z paskami – długie pończochy sięgające uda, posiadające wąskie paski, przymocowane do specjalnego pasa do pończoch lub gorsetu do tego przystosowanego. Ma to na celu podtrzymanie pończoch w odpowiedniej pozycji i jest elementem najczęściej wyzywającej, erotycznej bielizny, w celu zaimponowania mężczyznom, gdyż działają na ich wyobraźnię.
  4. Pończochy uciskowe – tutaj mamy do czynienia z produktem o specjalnej strukturze, który uciska nogę na całej długości. Powstały głównie w celach zdrowotnych, poprawiając ukrwienie nogi. Ich stosowanie jest dobra profilaktyką przeciw żylakom i sprawdzą się dla osób prowadzących siedzący lub stojący tryb życia, np. ze względu na pracę.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *