Sprawdzone sposoby nauki języka angielskiego w domu

Kurs stacjonarny języka obcego, angielski przez Skype z lektorem, a może platformy e-learningowe lub nauka na własną rękę? Każda z wymienionych form przyswajania języka jest dobrym pomysłem. W końcu od czegoś trzeba zacząć. Nie ma jedynej, właściwej recepty, która zagwarantuje szybkie i bezstresowe zrozumienie struktury języka. Nauka każdego, nowego języka obcego to niestety w dużej mierze ciężka praca, ale czy nie można połączyć jej z zabawą? Oczywiście, że tak! Co więcej, istnieją na to różne, sprawdzone sposoby.

Utrwalanie wiedzy przez zabawę

Doskonałym pomysłem na uzupełnienie kursu językowego, czy lekcji z lektorem online jest korzystanie z szerokiej bazy aplikacji oraz interaktywnych stron internetowych. Zadaniem tego typu tworów jest przede wszystkim poszerzanie zasobu słów, oraz utrwalanie nowo poznanego materiału. To świetna forma relaksu, bez konieczności całkowitego skupiania się na poleceniach. Z reguły tego typu aplikacje bazują na podobnych systemach. Ćwiczą one pisanie, wymowę, skojarzenia, pozwalają oswoić się z brzmieniem nowo poznanego języka.

Coś dla bardziej zaawansowanych kursantów

Dopełnieniem idealnym kursów angielskiego na Skype (https://edoo.pl/angielski/) czy innych platformach e-learningowych dla bardziej zaawansowanych będzie bez wątpienia osłuchiwanie się z językiem. Są na to różne sposoby. Oglądanie łatwych do zrozumienia programów typu talk-show, nowych interesujących seriali lub ponowny seans ulubionego filmu, tylko tym razem w wersji oryginalnej, tudzież z napisami. Dobrą metodą nauki jest też tłumaczenie znanych i lubianych piosenek, z którymi często jesteśmy już dobrze osłuchani, ale nigdy nie zwracaliśmy szczególnej uwagi na nic więcej poza linią melodyczną i ewentualnie refrenem. Wystarczy kilkukrotna analiza utworów i mózg sam zaczyna wyłapywać dużo więcej słów niż zazwyczaj podczas słuchania. Nawet nie wiecie jakie to satysfakcjonujące!

Może Ci się również spodoba