4 najlepsze domowe sposoby na siniaki

Siniaki to krew, która wylała się z najmniejszych naczyń krwionośnych. Początkowo, mają fioletowy kolor. Z czasem jaśnieje i przechodzi przez wszystkie odcienie zieleni. Jakie są najlepsze domowe sposoby na pozbycie się ich?

1. Okład z czosnkiem i oliwą

To domowa maść na siniaki. Robi się ją z 2 łyżek oliwy z oliwek i 5 przeciśniętych przez praskę ząbków czosnku. Składniki te trzeba mocno wymieszać i położyć na stłuczonym miejscu. Nie wolno jej jednak używać, gdy skóra jest naruszona. Czosnek mógłby ją podrażnić i spowodować intensywne pieczenie.

maść na siniaki

2. Zimny okład

Zimny okład to najprostsze rozwiązanie. Wystarczy użyć mrożonki z zamrażalnika. Zimno powoduje obkurczenie drobnych naczyń krwionośnych, a to zapobiega rozprzestrzenianiu się krwiaka. Powinno się przyłożyć je możliwie jak najszybciej po stłuczeniu. Okładów nie należy trzymać dłużej niż 10 minut, bo może spowodować to odmrożenia.

3. Domowe maści na siniaki

Wiele osób potrafi przygotować własne, domowe maści na siniaki. W składzie mają arnikę górską. Zioło to, wspaniale leczy krwiaki, a nawet zapobiega ich powstawaniu. Z tego powodu, jest bardzo często wykorzystywana w aptecznych maściach na siniaki.

4. Masaż

W miejscu stłuczenia można wykonać delikatny masaż. Koliste ruchy powinny służyć rozprowadzeniu krwi z nieszczelnych naczyń krwionośnych. Najlepiej, gdy masaż połączony jest z aplikacją maści na siniaki. Dzięki temu, jej substancje aktywne zostaną lepiej wchłonięte.

Możesz również polubić…