Co wchodzi w skład kosmetyków naturalnych?

Kondycja naszej skóry świadczy przede wszystkim o naszym zdrowiu, dlatego też, jeśli zaczyna dziać się coś złego, odbija się to przede wszystkim na naszym wyglądzie. Każdego dnia skóra poddawana jest różnym zabiegom, które mają na celu poprawienie jej wyglądu. Sięgając po dany kosmetyk, niewielka liczba osób zdaje sobie sprawę z tego, co tak naprawdę w nim siedzi. Z tego też względu warto sięgać po kosmetyki naturalne, które mają zbawienny wpływ na skórę. Co jednak wchodzi w ich skład?

Emulgatory

Kosmetyki naturalne nie zawierają chemicznych substancji, które pomagają połączyć ze sobą składniki fazy olejowej i wodnej. W jakiś jednak sposób dokonuje się takiego połączenia. W tym celu sięga się po emulgatory pochodzenia roślinnego, które są droższe od tych syntetycznych, jednak dużo bezpieczniejsze dla cienkiej skóry na twarzy.

Substancje zapachowe

Piękny zapach danego produktu nie przekłada się niestety na jego jakość, a kompozycje zapachowe mogą wywołać wiele nieprzyjemnych dolegliwości. Jeśli chodzi o kosmetyki naturalne, to zawierają one wyłącznie naturalne olejki eteryczne, które równie ładnie pachną, jednak są bezpieczne dla skóry.

Konserwanty

Do niektórych kosmetyków naturalnych dodawane są konserwanty, jednak posiadają one odpowiednie certyfikaty dopuszczające dany produkt do sprzedaży. Takie konserwanty są bezpieczne dla zdrowia, czego nie można powiedzieć o ich syntetycznych odpowiednikach.

Możesz również polubić…