Dla dużych i małych – najlepsze sandały

Wiosna i lato to czas kupowania przewiewnego, wygodnego obuwia, które wynaleziono już w starożytności. Chodzi oczywiście o sandały. Źródła historyczne podają, że to starożytni Egipcjanie pomyśleli o tym, by chronić stopy przed gorącym piaskiem i ostrymi kamieniami. Ponoć najstarszego sandała znaleziono w egipskim grobowcu, a jego powstanie datuje się na 2000 r.p.n.e. Był wykonany z plecionego papirusu. Minęły wieki, a płaskie, wygodne buty, które utrzymuje na stopie kombinacja pasków, często przypominają modele z czasów antycznych. W czas urlopowego wypoczynku szukamy butów, które zapewnią stopom komfort podczas letnich wędrówek, pielgrzymek, spacerów i spotkań z przyjaciółmi.

Sandały damskie

To wiosenno – letnie obuwie może być noszone w pracy, w czasie urlopowych eskapad i podczas eleganckich spotkań towarzyskich, o ile nie obowiązuje w danym miejscu jakiś z góry ustalony i dla wszystkich ważny dress code. Na co dzień często wybierane są proste fasony, które dobrze się prezentują w wygodnych, casualowych zestawieniach.

Na tanecznych spotkaniach sprawdzają się eleganckie sandałki na wyższym lub niższym obcasie – zależnie od gustu i własnych upodobań, wybór jest naprawdę duży. W podróży niezastąpione są lekkie, wygodne, profilowane sandały damskie (https://zapato.com.pl/sandalki-damskie-skorzane) na płaskiej podeszwie.

Jeśli ktoś lubi długie spacery, powinien pomyśleć o sandałach trekkingowych, które mogą zastąpić z powodzeniem buty sznurowane. Warto zwrócić uwagę na to, czy wykonane są z łatwo schnącego materiału. Sandałów damskich nie brakuje na rynku obuwniczym, zwykle w sezonie letnim kupujemy najwięcej par butów, by bawić się modą.

Sandały męskie

Praktyczni panowie stawiają na wygodę i sprawdzoną klasykę. Najczęściej wybierane są wygodne sportowe sandały, wykonane ze skóry, które nie męczą stopy. Oszczędny design gwarantuje ich uniwersalność. Warto zwrócić uwagę na atrybuty, które zapewniają dobrą amortyzację i możliwość idealnego dopasowania buta do stopy.

Górskie wędrówki to jedna z ulubionych w naszym kraju form wypoczynku. Sandały trekkingowe to w lecie bardzo dobra alternatywa dla traperów, mają bieżnikową podeszwę i układ pasków stabilizujących stopę.

Sandały dziecięce

By zapewnić dzieciom komfort i bezpieczeństwo należy zwrócić uwagę na takie cechy buta jak: antypoślizgowość, lekkość, przewiewność. Dobrze jeśli sandałki dla maluchów mają proste zapięcia na rzepy, które dzieci same mogą zapiąć i odpiąć, regulujące szerokość bucików.
Warto zwrócić uwagę na to, by nie było we wkładce żadnych wypustek lub wgłębień.

Możesz również polubić…