Dlaczego warto wybrać Adidas Galaxy 4?

Wybierając obuwie, często chcemy, by mogło ono być wykorzystywane do różnych celów. Jeśli biegamy, ale raczej rekreacyjnie niż „półzawodowo”, nie ma sensu inwestować w bardzo drogie modele butów do biegania i osobno – w obuwie na co dzień. Dla takich osób doskonałym wyborem jest Adidas Galaxy 4. Czym charakteryzują się te buty?

Miękka podeszwa – dla ochrony stopy

Biegacze często narzekają na bóle w obrębie stóp lub stawów kolanowych. Ma to związek z nieodpowiednim przygotowaniem do bieg (na przykład brak rozgrzewki) lub źle dobranym obuwiem. W butach do biegania chodzi o to, by amortyzowały one ruchy biegacza i nierówności terenu.

Takie działanie zapewniają na przykład Adidasy Galaxy 4 (zobacz na desportivo), które posiadają specjalną, miękką podeszwę. Ta przejmuje wszelkie wstrząsy z otoczenia, nie rozprowadzając ich po ciele biegacza – i tym samym zapewniając wysoki komfort w trakcie trasy.

Optymalny komfort cieplny ma duże znaczenie

Każdy, kto choć raz biegał w cieplejszej części roku przyzna, że stopy „lubią” pocić się w trakcie biegu. Dlatego też szczególnie duże znaczenie ma zapewnienie sobie optymalnej ochrony przed zbyt dużą wilgocią w bucie, która może nieść za sobą szereg negatywnych konsekwencji.

Nadmierne zawilgocenie stopy oznacza nie tylko dyskomfort w czasie biegu, ale również pogorszone parametry. Ślizgając się, zaczynamy instynktownie biec wolniej i ostrożniej. Jednocześnie, takie obuwie wystawione na działanie potu, często niszczy się i zaczyna wydzielać nieprzyjemny zapach. Specjalna siateczka zapobiega tego typu dolegliwościom.

Możesz również polubić…