Dostęp do polskiej literatury na Wyspach

Emigracja w UK to z pewnością nie kraina mlekiem czy miodem płynąca. Ma się co prawda nieco lepsze perspektywy zarobkowe, nawet pracując, jako osoba sprzątająca, ma się szacunek od innych. Wiele osób lata temu wyemigrowało, spora część powraca do swojego rodzinnego kraju. Polacy, którzy postanowili się przeprowadzić do Anglii, po jakimś czasie zaczynają odczuwać tęsknotę i nostalgię. Brakuje im polskiej kuchni, zwyczajów, polskiego języka…

Jak pozostać w kontakcie z polskim językiem, mieszkając za granicą?

Niewątpliwie język nieużywany zanika. Wiele osób mieszkających za granicą stara się być w kontakcie z mową polską, chociażby zamawiając co jakiś czas książki z polskich księgarni internetowych. Oczywiście, muszą to być takie, które oferują opcję wysyłki do Anglii. Niestety, takie rozwiązanie posiada swoje minusy – po pierwsze, polska ksiegarnia internetowa nalicza sobie spore pieniądze za wysyłkę do UK, a po drugie, czas oczekiwania na przesyłkę jest niekiedy naprawdę absurdalnie długi.

Gdzie kupić polskie książki w UK?

księgarnia internetowa UK

Alternatywą do zamawiania na stronach polskich, jest zamówienie książek przez ksiegarnie internetowe UK REWOLUCJA. Oczywiście, muszą być to te, które oferują polski asortyment. Warto również sprawdzić, czy w naszej okolicy nie funkcjonuje jakaś polska ksiegarnia W UK jest to coraz częstszy typ sklepu – ponieważ na Wyspach mieszka naprawdę spory odsetek Polaków. Niestety, księgarnia internetowa UK nierzadko ma dość mało zróżnicowany asortyment, brakuje w nim polskich bestsellerów czy flagowych bajek dla dzieci.

Możesz również polubić…