Jak dbać o rękawiczki męskie?

Wybranie odpowiednich rękawiczek męskich to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważne jest także to, aby się z nimi odpowiednio obchodzić, dzięki czemu służyć będą nawet przez kilka sezonów. Tylko odpowiednio zadbane i systematycznie pielęgnowane rękawiczki prezentować będą się bardzo okazale.

Jak dbać o rękawiczki?

Jeżeli chodzi o skórzane rękawiczki męskie (https://napogloves.pl/kategoria-produktu/rekawiczki-meskie/), to na rynku są specjalne kremy do skóry, którymi można przetarć rękawiczki od czasu do czasu. Kremy tego typu dostępne są praktycznie w każdym sklepie obuwniczym i kosztują około 20 zł. Profesjonalny krem jest w chwili obecnej najprostszym i najszybszych sposobem na odżywienie skóry. Do tego prostego zabiegu warto wykorzystać zwykłą szmatkę wykonaną z bawełny. Po nasmarowaniu rękawiczek kremem warto odczekać kilka minut na jego wchłonięcie. W ten sposób pielęgnowane rękawiczki, mogą służyć nawet przez kilka lat. Aby uniknąć problemu z pękającą skórą, można postawić również na specjalną oliwkę do skóry. W zadaniu tym pomóc może nawet zwykła oliwka dla dziecka.

Nie tylko skóra

Nieco trudniejszym zadaniem jest pielęgnowanie rękawiczek tekstylnych i rękawiczek z membraną. Większość producentów zaleca mycie w ręcznej wodzie z niewielkim dodatkiem mydła. Unikać należy jedynie płynów do zmiękczania tkanin, a tym bardziej wybielaczy. Dużym błędem jest również czyszczenie chemiczne. Aby pozbyć się resztek mydła należy dokładnie wypłukać rękawiczki męskie i pozostawić je do wyschnięcia. Sporym błędem wielu mężczyzn jest wyciskanie i wykręcanie mokrych rękawiczek.

Możesz również polubić…