Jak rozsadzić gości weselnych przy stołach?

Jeszcze do niedawna para młoda przed weselem nie zajmowała sobie głowy rozsadzeniem gości, wychodząc z założenia, że każdy znajdzie sobie na sali najlepsze dla siebie miejsce. Wynikało jednak z tego sporo nieporozumień, czasem okazało się, że dla ostatniej pary spóźnialskich zostały dwa osobne miejsca w różnych kątach sali. Aby uniknąć tego typu kłopotów, coraz więcej par stosuje plan stołów weselnych.

planer stołów weselnych

Jak rozsadzić gości?

Nad posadzeniem każdej osoby w konkretne miejsce trzeba się dobrze zastanowić. Niektóre pary przyjmują zasadę, że wesele to miejsce do poznawania nowych ludzi i celowo usadzają obok siebie nieznajomych. Większość ludzi jednak stara się posadzić koło siebie osoby, co do których wiadomo, że będą się razem dobrze bawić. Z reguły młodych ludzi sadza się z towarzystwem odpowiadającym im wiekiem, starszych zostawiając w swoim gronie.

Jak uniknąć bałaganu na sali?

Zazwyczaj w momencie, w którym goście wchodzą do sali weselnej, panuje harmider i nieporządek. Każdy stara się znaleźć swoje miejsce. Aby uniknąć tego zamieszania, przy wejściu do sali można umieścić plan stołów weselnych. Dzięki temu każdy gość może znaleźć miejsce, w którym siedzi i udać się wprost do odpowiedniego stołu.

Możesz również polubić…