Klasyczne buty nigdy nie wyjdą z mody. Sprawdź, jaki model kupić

Wybór odpowiednich klasycznych butów lub kozaków nie jest łatwym zadaniem, ponieważ należy zwrócić uwagę nie tylko na modele, kolory, marki i jakość, ale także na to, jak pasują. Możesz zwrócić się do warsztatu obuwniczego, który cieszy się dobrą opinią i specjalizuje się w serwisowaniu butów z najwyższej półki.

Znajdź właściwe dopasowanie buta

Odpowiednie klasyczne buty powinny być dobrze dopasowane do tylnej części stopy, czyli pięty. Jeśli są w tym miejscu nieco luźne, a pięta chodzi trochę w przód i w tył, to szybko pojawią się na niej pęcherze, bo pięty klasycznych butów są dość sztywne. W razie potrzeby można użyć specjalnych zapinek, które przykleją się do pięt, ale lepiej kupić parę, która będzie dobrze dopasowana. Jeśli buty mają sznurówki, upewnij się, że są ciasne, gdy je przymierzasz – czasami but będzie zwisał na pięcie, ponieważ sznurówki są zbyt luźne

W przedniej części buta może być równie dobrze wolna przestrzeń. Co więcej, powinna tam być, ale w rozsądnych granicach (zwykle od 1 do 3 centymetrów). Należy pamiętać, że w przypadku klasycznych butów, palce nie sięgają lekko do krawędzi buta. Nie staraj się wciskać stopy jak najdalej w but i wsuwać palców między piętę a tył buta. Jest to czasem możliwe nawet w przypadku butów, które są dobrze dopasowane.

klasyczne buty w kolorze białym

Rozmiar, krój klasycznych butów

Należy pamiętać, że klasyczne buty tego samego producenta mogą się różnić nie tylko parametrami technicznymi, konstrukcją i rozmiarem, ale także szerokością. Jeśli to możliwe, warto przymierzyć jak najwięcej różnych modeli, aby znaleźć te najlepsze. Przymierzając obuwie i oceniając swoje wrażenia, zapisuj je w notesie, dzięki czemu nie będziesz tracić czasu na przymierzanie i zamawianie nieodpowiednich modeli.

Kolejną ważną rzeczą do rozważenia jest to, że różne marki mają różne skale rozmiarów. Niektóre marki są skłonne do „nadmiaru”, podczas gdy inne do „niedomiaru”. Zalecamy powstrzymanie się od przedwczesnych wniosków i eksperymentowanie z przymierzaniem lub skorzystanie z pomocy konsultanta w sklepie podczas składania zamówienia online. 

Możesz również polubić…