Maseczki antysmogowe sposobem na zdrowe płuca

Wszystko wskazuje na to, że maski antysmogowe staną się powszechnym widokiem w naszym kraju, przynajmniej w największych miastach. Coraz więcej mówi się bowiem o tym, że powietrze w Polsce należy do najbardziej zanieczyszczonych spośród krajów europejskich. Szczególnie dotyczy to dużych miast. Dymiące kominy fabryk oraz wzmożony ruch samochodowy powodują duże zagęszczenie szkodliwych dla człowieka zanieczyszczeń.

Maseczki antysmogowe sposobem na zdrowe płuca

Maseczki, które widywaliśmy najczęściej w internecie i telewizji, wkrótce mogą stać się powszechnym widokiem także w Polsce. Tylko dzięki nim będzie można bez obaw o zdrowie poruszać się w centrach dużych miast. Już teraz maski przeciwsmogowe zalecane są do noszenia osobom o najbardziej wrażliwych płucach. Wkrótce może to stać się nieodzowne dla większości ludzi, którzy spędzają dużo czasu w otwartej przestrzeni zatłoczonych miast.

Maski przeciwsmogowe nie tylko na smog

Maseczki takie mają zdecydowanie szersze zastosowanie. Używają ich między innymi alergicy i stanowią one dla nich dużą ulgę w okresie wiosennym. Można ich używać także podczas tzw. brudnych prac, gdy dokucza nieprzyjemny zapach lub występuje duże zapylenie powietrza. W sklepach można kupić maseczki antysmogowe jednorazowe oraz wielokrotnego użytku. Niezależnie od wybranego rodzaju, należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby maseczki były dobrze dopasowane rozmiarem do twarzy i nie przepuszczały powietrza przy skórze.

Możesz również polubić…