Mgiełka do twarzy – czy warto kupić?

Mgiełki do twarzy występują obecnie w każdej drogerii czy aptece posiadającej w ofercie kosmetyki do codziennej pielęgnacji. Można z całą pewnością stwierdzić, że mgiełki na dobre zadomowiły się w łazienkach i kosmetyczkach osób dbających o swoją cerę. Możemy wybrać mgiełką odpowiednią do naszych obecnych potrzeb: od nawilżającej, tonującej po rozświetlającą. Mgiełki z powodzeniem zastąpiły toniki czy płyny do skóry. 

Mgiełki do twarzy – czy są konieczne w codziennej pielęgnacji?

Sprawa priorytetowa w pielęgnacji, to fakt, że należy dobrze oczyszczać cerę – rano i wieczorem. Niezależnie od tego, czy mamy makijaż czy nie to oczyszczanie, najlepiej dwuetapowe (olejek/płyn micelarny do zmywania makijażu i preparat myjący właściwy) jest kluczem ładnej, zadbanej cery. Po co nam więc mgiełka do twarzy z a-manada.pl? Mgiełka czy tonik jest niezbędny do przywrócenia cerze właściwego pH skóry. Mgiełka jest produktem bardziej praktycznym, ona z zasady ma atomizer ułatwiając aplikację produktu podczas gdy tonik może występować w butelce bez atomizera. Mgiełki można używać częściej, nie tylko rano i wieczorem. Bardzo często producent sugeruje, że tonik możemy użyć maksymalnie dwa razy w ciągu dnia z uwagi na składniki aktywne i możliwość wystąpienia podrażnień. Mgiełka może być używana jako produkt do odświeżenia w ciągu dnia; wystarczy spryskać twarz, kiedy tego potrzebujemy (np.upalny dzień, podrażnienie cery). 

Mgiełka – jaką wybrać dla siebie?

mgiełka do twarzy

Podobnie jak tonik – mgiełki możemy dobrać do swoich aktualnych potrzeb. Najbardziej uniwersalną będzie na pewno mgiełka nawilżająca do twarzy, której zadaniem oprócz tonizacji będzie też nawilżenie cery. Mgiełka nawilżająca sprawdzi się przede wszystkim dla cer suchych, wrażliwych, ale mogą jej używać też posiadacze skóry tłustej. Mgiełkę z łatwością schowamy do torebki czy plecaka i każdorazowo możemy z niej skorzystać, bo trwa to zaledwie kilkanaście sekund. oprócz łatwości aplikacji, mgiełki zawierają mnóstwo wspaniałych dla naszej cery składników. Spośród wielu rodzajów mgiełek warto zwrócić uwagę na mgiełkę rozświetlającą do twarzy. Ten typ produktu sprawdzi się świetnie dla osób, które chciałyby delikatnie, w sposób jak najbardziej naturalny podkreślić cerę. Mgiełka zawiera małe drobiny, które nadadzą cerze złotą poświatę, dając wrażenie rozświetlenia cery. 

Zalety mgiełek do cery

Mgiełki do cery wdarły się przebojem na rodzimy rynek kosmetyczny, głównie ze względu na praktyczne zastosowanie produktu. Na równi z tonikiem, możemy zakwalifikować mgiełki do twarzy jako produkty must have z uwagi na:

  • łatwość aplikacji (wbudowany atomizer),
  • bogactwo składników aktywnych,
  • mgiełki są najczęściej produktem naturalnym,
  • właściwości nawilżające, kojące, rozświetlające.

Możesz również polubić…