Opalanie natryskowe – jak długo się utrzymuje?

kobieta po opalaniu natryskowym

Jeszcze kilka lat temu trwałą opaleniznę można było zdobyć jedynie na plaży lub solarium. Sztucznie opalona skóra nie wyglądała dobrze i z łatwością można było stwierdzić, że nie jest to dzieło promieni słonecznych. Zazwyczaj ciała stawało się pomarańczowe niczym marchewka.

Obecnie mamy zdecydowanie więcej możliwości. Na rynku dostępne są całkiem dobre samoopalacze, które nie robią nam nieestetycznych plam i nie spływają  w najmniej oczekiwanym momencie.

Szukając czegoś na dłużej warto wziąć pod uwagę opalanie natryskowe (czytaj więcej). Efekt opalenizny utrzymuje się około 8-10 dni. Zabieg nie jest szkodliwy.

Jak się przygotować?

Przede wszystkim 24 godziny przed opalaniem nie zaleca się przeprowadzania zabiegów kosmetycznych, które mogłyby podrażnić skórę. Odpada więc depilacja, czy też depilacja woskiem. Poza tym warto usunąć martwy naskórek za pomocą gruboziarnistego peelingu.

Ważne jest, aby bezpośrednio przed opalaniem nie używać antyperspirantu, balsamu, a także perfum.

Ile trwa zabieg?

Samo opalanie trwa około 10-15 minut. Po zabiegu najlepiej założyć luźne ubrania i udać się do domu. W zależności od zaleceń, po kilku godzinach należy wziąć prysznic, aby zmyć nadmiar preparatu. Dopiero wtedy otrzymujemy finalną wersję opalenizny.

Możesz również polubić…