Płatki kosmetyczne – co warto wiedzieć?

Płatki kosmetyczne to materiały higieniczne, które można znaleźć w łazience niemal każdej kobiety. Służą one do zmywania makijażu i oczyszczania cery. Na rynku dostępne są różne tego typu produktów. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na ten temat. 

Demakijaż i zmywanie paznokci 

Codzienny demakijaż czy zmywanie lakieru z paznokci to czynności, które wykonuje większość kobiet. W tym celu można wykorzystać klasyczne płatki kosmetyczne, waciki kosmetyczne czy duże płatki kosmetyczne. 

Produkty tego typu bardzo szybko się wyczerpują, co wiąże się z koniecznością regularnego uzupełniania zapasów. Waciki dodatkowo sprawdzają się do rożnych innych celów, dlatego zdecydowanie warto mieć je pod ręką. 

Do czego przydają się płatki kosmetyczne?

Jak wspomniano wcześniej płatki kosmetyczne mają naprawdę szerokie zastosowanie. Przy ich pomocy można nakładać na skórę twarzy takie produkty jak np. tonik, płyn do demakijażu czy też mleczko. Służą one do usuwania wszelkich zanieczyszczeń oraz resztek makijażu i oczyszczania skóry. 

Można także nasączyć płatki kosmetyczne odżywczym produktem i pozostawić na zamkniętych powiekach lub pod oczami na kilka minut. 

Wielorazowe płatki kosmetyczne 

W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się wielorazowe waciki kosmetyczne. Można je stosować, aby zmyć makijaż, zaaplikować tonik czy nawet zmyć gęstszą maseczkę. Jeden płatek może z powodzeniem zastąpić nawet 400 tradycyjnych, jednorazowych wacików. 

Warto także zaznaczyć, że wielorazowe waciki kosmetyczne mogą skutecznie usunąć nawet bardzo mocne kosmetyki wodoodporne. Płatki można łatwo oczyścić i przygotować do ponownego użytkowania. Wystarczy zamoczyć je w wodzie z mydłem, a także od czasu do czasu wyprać w pralce. Stosowanie tego typu produktów pozwala znacznie zaoszczędzić ilość produkowanych odpadów. 

Używając wacików wielorazowych wystarczy zamoczyć je w ciepłej wodzie i delikatnie, ruchami okrężnymi zmyć wszelkie zanieczyszczenia, które nagromadziły się na twarzy. Producenci deklarują, że do usunięcia makijażu nie trzeba stosować żadnych płynów. 

Zarówno klasyczne, jednorazowe waciki do demakijażu jak i płatki wielorazowego użytku umożliwiają łatwe i skuteczne usunięcie makijażu i oczyszczenie cery. Warto zaopatrzyć się w odpowiednia ilość wybranego produktu i stosować go zgodnie z zaleceniami producentów. Waciki wielorazowe pozwalają na znaczne oszczędności finansowe, a także na zmniejszenie ilości produkowanych odpadów. 

Płatki higieniczne dostępne na stronie https://a-manada.pl/platki-i-waciki-kosmetyczne

Możesz również polubić…