Rajstopy czy pończochy?

Pończochy mają o wiele dłuższą historię niż rajstopy. Te drugie jeszcze do niedawna nie były w ogóle znane, ale kiedy się pojawiły, wiele kobiet uznało to za wielkie udogodnienie. Dlaczego? Pończochy trzeba było nosić z pasem lub podwiązkami, co nie zawsze było wygodne (na przykład podwiązki często wpijały się w ciało), poza tym pończochy zakrywają tylko nogi, przez co zapewniają mniej ciepła. Okazuje się jednak, że w obecnych czasach pończochy są często bardziej pożądane, zwłaszcza – w sypialni.

Wygoda czy estetyczny wygląd?

Noszenie rajstop nie dla wszystkich kobiet jest wygodne, ich wadą jest też stosunkowo słaba struktura, która powoduje, że nawet grubsze rajstopy łatwo jest zaciągnąć paznokciem, rozerwać czy zrobić „oczko”. Poza tym w upały może być w nich za gorąco, a kiedy nie wypada mieć gołych nóg, na przykład w pracy ze względu na dress code czy na wielkiej uroczystości, pończochy, zwłaszcza samonośne, mogą być dla nich doskonałą alternatywą.

Pończochy są też bardzo zmysłowym dodatkiem erotycznym. Kobiety chętnie noszą je do nieco prowokujących stylizacji, głównie wkładając je do sypialni. Na ich korzyść świadczy także fakt, że można pogłębić ich erotyczną wymowę, dodając do nich pas do pończoch czy też podwiązki, podczas gdy w przypadku rajstop grać można tylko ich wzorami i kolorami. Tu jednak wybór jest bardzo szeroki, spotkać można nawet takie warianty rajstop, które udają… pończochy.

Możesz również polubić…