Rodzaje damskich pończoch

Pończochy są elementem damskiej garderoby, bielizny, którą zakłada się na nogi. Zakrywają stopy i nogę do wysokości uda. Pełnią podobną rolę co rajstopy, które kończą się na pasie. Pończochy damskie świetnie sprawdzą się w chłodniejsze dni osłaniając skórę nóg, ale także wizualnie poprawią wygląd damskiej nogi. Z jakiego rodzajami pończoch mamy do czynienia?

  1. Pończochy samonośne – proste pończochy, które po założeniu na nogę utrzymują się same, nie spadając dzięki silikonowej gumce trzymającej się skóry. Najczęściej sięgają do uda i chętnie noszone są razem z krótszymi spódniczkami odkrywającymi większą część nóg.
  2. Podkolanówki – rodzaj krótkich pończoch, które sięgają do łydki. Służą do okrycia i poprawy wyglądu damskiej stopy oraz części łydki. Noszone zwykle do dłuższych sukienek i spódnic.
  3. Pończochy z paskami – długie pończochy sięgające uda, posiadające wąskie paski, przymocowane do specjalnego pasa do pończoch lub gorsetu do tego przystosowanego. Ma to na celu podtrzymanie pończoch w odpowiedniej pozycji i jest elementem najczęściej wyzywającej, erotycznej bielizny, w celu zaimponowania mężczyznom, gdyż działają na ich wyobraźnię.
  4. Pończochy uciskowe – tutaj mamy do czynienia z produktem o specjalnej strukturze, który uciska nogę na całej długości. Powstały głównie w celach zdrowotnych, poprawiając ukrwienie nogi. Ich stosowanie jest dobra profilaktyką przeciw żylakom i sprawdzą się dla osób prowadzących siedzący lub stojący tryb życia, np. ze względu na pracę.

 

Możesz również polubić…