Różnice między podkaszarką spalinową a kosą spalinową

Mimo podobnego wyglądu podkaszarki spalinowe i kosy spalinowe mają zupełnie inne możliwości. Zastosowanie może być podobne, jednak urządzenia najlepiej sprawdzą się w różnych sytuacjach.

Mechanizm tnący

Podkaszarki spalinowe (trymery) tną dzięki żyłce, a kosy spalinowe (wykaszarki) w zależności od modelu dzięki żyłce, tarczy tnącej lub nożom.

Moc silnika

Kosy spalinowe z uwagi na swoje przeznaczenie mają automatycznie większą moc – ich zadaniem jest przycinanie nie tylko trawy, ale również twardych, a nawet zdrewniałych łodyg chwastów. Z kolei przeznaczone typowo do wycinania trawy w trudno dostępnych miejscach podkaszarki cechują się niższą mocą, a w związku z tym cichszą pracą.

Zasięg cięcia

Zazwyczaj jest większy w kosach spalinowych, co przekłada się na krótszy czas pracy. Podkaszarka spalinowa wręcz powinna mieć mniejszy zasięg, co jest związane z mniejszą głowicą, dzięki czemu będzie mogła dotrzeć w miejsca, w które nie dotrze ani kosiarka, ani nawet kosa mechaniczna (np. między drzewa). Z tego powodu kosy są polecane do dużych terenów, a podkaszarki do dopełnienia pielęgnacji w i tak już zadbanym ogrodzie.

Ciężar

podkaszarki spalinowe

Im cięższe jest urządzenie, tym trudniej nim pracować. Kosy spalinowe ciężarem znacznie przewyższają poręczne podkaszarki spalinowe ze sklepu ogrodniczy.com, przez co dla osób słabszych fizycznie korzystanie z nich może być nieco niekomfortowe.

Regulowana rączka

Nie wszystkie modele takie posiadają, a jest to niezmierni ważne dla komfortu pracy. Szczególnie jeśli z danego urządzenia korzysta więcej niż jedna osoba.

Możesz również polubić…