Spodnie damskie – jaki model wybrać dla siebie?

Nie wiesz jaki model spodni damskich jest dla Ciebie odpowiedni? W tym wpisie opisaliśmy jak je dobrać do figury. Zapraszamy do czytania.

Jakie rodzaje figury kobiety możemy wyróżnić? 

Każda z nas jest nieco inna. Jesteśmy wyjątkowe pod wielu względami. Każda z nas posiada inne włosy, inną cerę, kolor oczu, zarys ust czy na przykład budowę ciała. Właśnie pod tym kątem oraz tego jaki mamy wzrost oraz wagę, możemy wyróżnić następujące typy figury:

  • jabłko, które wyróżniają szerokie ramiona, duży biust, brak wcięcia w talii oraz smukłe nogi.
  • gruszka, którą wyróżniają szerokie biodra, wcięcie w talii oraz wąskie ramiona
  • klepsydra, którą wyróżniają biodra i ramiona podobnej szerokości, talia jest tutaj wyraźnie zaznaczona. 
  • figura H, gdzie biodra i ramiona są podobnej szerokości z brakiem wyraźnego wcięcia w talii. 
  • figura Y, którą wyróżniają szerokie ramiona, wąska talia i duży biust, oraz szczupłe biodra i nogi.

Pamiętaj, że niezależnie od tego, jaki rodzaj figury posiadasz, odpowiednie stylizacje sprawią, że będziesz czuła się świetnie w swoim ciele. Każda z nas jest piękna, a odpowiedni dobór ubrań sprawi, że zachowamy pewność siebie i świetny wygląd niezależnie od tego czy szykujemy outfit elegancki czy bardziej sportowy. 

Jak dopasować spodnie damskie do swojej figury?

Wybór odpowiednich spodni ma ogromne znaczenie właśnie w kontekście tego, jaką posiadamy figurę. Nie możemy dać się omamić wszelkimi promocjami, które oferują sklepy. Nie powinniśmy kupować spodni, które już na pierwszy rzut oka do nas nie pasują, a ich przymierzenie kompletnie tej sytuacji nie zmienia. W takim przypadku byłaby to kolejna para spodni, która wyląduje w szafie i nie będzie podnoszona miesiącami. Oprócz stylu wykonania ogromne znaczenie ma tutaj również rozmiar. Niestety zarówno mężczyźni jak i kobiety mają tendencje do zakupu ubrań, w tym również spodni, które mają zbyt mały rozmiar. Kupujemy ubrania, które z ledwością udało nam się przymierzyć – jako motywacje do tego aby schudnąć. Jak zapewne wiesz, większość tego typu sytuacji kończy się tym, że zakupiliśmy spodnie, których ani razu nie założyliśmy w późniejszym czasie. 

Jeżeli Twój typ figury to jabłko, najbardziej polecane dla Ciebie będą wszelkie spodnie z wysokim stanem, które ukryją Twoje niedoskonałości, na przykład w postaci nadmiaru tłuszczu na brzuchu. Typ figury gruszki świetnie będzie wyglądać w spodniach typu dzwony lub jeansy boyfriendy. Figura klepsydry nada się praktycznie do każdego kroju spodni jaki oferują zarówno sklepy stacjonarne jak i internetowe. Jedynie fasony o obniżonym stanie mogą sprawić, że Twoje nogi ulegną optycznemu zmniejszeniu, co pogorszy wygląd Twojej sylwetki.

Możesz również polubić…