Wybór ślubnego konfetti – jak zrobić to mądrze?

Ślub to wydarzenie, które musi być odpowiednio zaplanowane. Nawet najmniejsze szczegóły muszą być dokładnie dopracowane. Jednym z takich elementów jest właśnie ślubne konfetti. Jak je wybrać?

Jak wybrać konfetti ślubne?

W wielu sklepach z dekoracjami spotkać można najróżniejsze konfetti. Szczególnie bogatą ofertę posiadają sklepy internetowe, na których można znaleźć całą masę tych dekoracji. Czy wybór konfetti od czegoś zależy? Jeszcze kilka lat temu, tradycją było obsypywanie Pary Młodej ryżem czy grosikami. Miało to zapewnić im przede wszystkim dostatek i szczęście. Oczywiście obecnie również jest to praktykowane, jednak powoli zwyczaj ten zaczyna zamierać. Zastępuje go jednak obsypywanie pary konfetti. Dlaczego obecnie coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie? Otóż sypanie ryżem nie należy do najprzyjemniejszych doznań. Konfetti jest zatem jednocześnie lekkie i ładnie wygląda, dlatego stało się ono alternatywą dla ryżu czy monet. 

Wybór konfetti

Jak wybrać ślubne, które idealnie będzie pasowało do całego wystroju? Przede wszystkim dobrze jest zdecydować się na konfetti w tak zwanej tubie. Jest ono wygodniejsze niż te w paczkach, które ręcznie trzeba wysypać na zgromadzonych gości i Parę Młodą. Na ślubach idealnie sprawdzają się konfetti w formie cekinów. Małe błyszczące cekinki czy serduszka to świetny pomysł. Wystarczy tylko dopasować odpowiedni kolor. W ostatnim czasie niezwykłą popularność zdobyło konfetti z płatków róż. Wybuchająca tuba, która obsypuje zgromadzonych pachnącymi płatkami to świetny pomysł na konfetti. W wielu sklepach można także zamówić specjalne tuby wykonywane pod indywidualne zamówienie. W takim przypadku klient może sam wybrać rodzaj i wielkość konfetti.

Czy to obsypywanie ryżem, czy konfetti, ważne, aby tradycja została podtrzymana. Uroczystość zaślubin to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka, dlatego wszystko powinno być dokładnie przygotowane. Warto przemyśleć zakup wszelkich ozdób i dodatków, aby wszystko idealnie pasowało.

Możesz również polubić…